Monitor – polski tygodnik informacyjno ogłoszeniowy

Publikowany w formie tygodnika przez Monitor Publishing, Inc.

Adres

6304 N. Nagle Ave., B
Chicago, IL 60646
Tel. 773-205-0303
Fax 773-205-5252

 

Biuro Redakcji

Redaktor naczelny: Jacek Zaworski
Wiadomości lokalne: Rafał Jurak
Redakcja: Rafał Jurak, Barbara Bilszta, Zbyszek Kruczalak, Zbigniew Pieńkowski, Tomasz Leszkowicz, Agata Gostyńska-Frakt, Elżbieta Zaworski
Dział ogłoszeń drobnych: Monika Milewski
Reklama: Monika Milewski, Barbara Tomaszewski, Mirosław Mleczek
Opracowanie graficzne i skład: Joanna Józefowiak
Opracowanie graficzne reklam: Studio MGD, Monika Pustelnik 

Monitor

Monitor, publikowany przez firmę Monitor Publishing, Inc., jest pierwszym, największym bezpłatnym polskim tygodnikiem w Stanach Zjednoczonych, skierowanym do polskiego Czytelnika mieszkającego w Chicago oraz otaczających miasto przedmieściach, docierającym również do północnej Indiany i innych stanów.

Forma tygodnika pozawala nam prezentować sprawy aktualne, odwoływać się do bieżących wydarzeń i poruszać tematy ważne dla naszego Czytelnika. Monitor jedynym polskojęzycznym tygodnikiem lokalnym, poświęconym wydarzeniom i sprawom Chicago i stanu Illinois.

Monitor to również olbrzymi dział ogłoszeń drobnych, przewodnik kulturalny i specjalne przygotowane dla naszych klientów reklamy, spełniające ich potrzeby na lokalnym rynku.

Monitor to bezpłatny przewodnik konsumencki dla Polaków mieszkających w USA.

Monitor - przewodnik kulturalny

Nasz przewodnik kulturalny jest ważną i popularną częścią gazety, dostarczającą Polonii informacje o wszelkiego rodzaju imprezach i wydarzeniach kulturalnych w Chicago i okolicach. Czytelnik znajdzie tu informacje o koncertach, wystawach, sztuce, teatrze, kinie, i innych aktualnych wydarzeniach artystycznych. Dodatkowo sekcja ta zawiera recenzje ciekawych płyt lub książek, wywiady z osobami mającymi wpływ na lokalną społeczność i opisy interesujących stron internetowych.

Misja

Monitor powstał z jedną myślą - aby zaoferować polskojęzycznym Czytelnikom, szczególnie tym skupiającym się wokół Chicago i jego okolicach, wszystko to, czego poszukują - zawarte w jednej gazecie. Monitor dostarcza najbardziej bieżących informacji na szeroko zróżnicowane tematy. Od wiadomości lokalnych ze świata polityki, biznesu czy inwestycji, po zdrowie, edukację, pro blemy społeczne, sprawy imigracyjne i wiele innych.

Dodatkowo, to wszystko oferowane jest klientom za darmo dzięki bezpłatnemu tygodnikowi Monitor.

Autorami artykułów w Monitorze są często specjaliści poszczególnych dziedzin, znani i cenieni wśród polonijnej społeczności Chicago. Zamieszczane artykuły i komentarze dotyczą prawa, finansów, bankowości, nieruchomości i innych istotnych tematów, mających ogromne znaczenie dla polskich społeczności.

Monitor oferuje również przewodnik konsumencki dotyczący towarów i usług związanych z komputerami, technologią, produktami bezpieczeństwa, samochodami, nieruchomościami i wieloma innymi istotnymi dla naszych Czytelników kwestiami.

Nakład, dystrybucja, cena

Monitor publikowany jest w cyklu tygodniowym w nakładzie 20,000 egzemplarzy i nakład ten stanowi jeden z najwyższych pośród polskojęzycznych wydawnictw w Stanach Zjednoczonych. Większość rozprowadzana jest w Chicago i na przedmieściach. Monitor dostępny jest obecnie w kilkuset punktach dystrybucyjnych w Chicago i okolicy, a liczba ta wciąż wzrasta. Większość nakładu gazety kolportowana jest w polskich sklepach i punktach usługowych, pozostała część rozprowadzana jest w szkołach, na uniwersytetach, bankach, przychodniach medycznych, biurach prawnych, urzędach i innych. Łącznie miesięcznie Monitor dociera do 80,000 czytelników.

Ogłoszenia drobne

Monitor jest pierwszą i jedyną gazetą drukującą ogłoszenia "do skutku", które umożliwiają klientom ogłaszanie się na łamach gazety tak długo, jak jest im to potrzebne, przy jednorazowej opłacie za ogłoszenie. Mamy także sekcję ogłoszeń bezpłatnych. Oferujemy szeroki zakres możliwości reklamy, od skutecznych ogłoszeń drobnych, przez ogłoszenia wielkości wizytówki lub większe reklamy dla biznesów w konkurencyjnych cenach, dzięki którym mają oni możliwość dotarcia do wielu potencjalnych klientów. Nasze reklamy przygotowywane są przez profesjonalnych grafików i opracowywane tak, aby spełnić wszystkie wymogi klienta.

FaceBook
Copyright Monitor Publishing Inc. Materiały prezentowane na tej stronie pochodzą z serwisu www.infolinia.com. Monitor Publishing Inc. nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanej informacji.